otrdiena, 2020. gada 10. marts

Lielvārdietes, ornitologa Kārļa Griguļa mazmazmazmeitas, mākslinieces Ievas Jaundalderes darbu izstāde "Lidojums" no 12.03.2020.


Aicinām atbalstīt mākslinieci Ievu Jaundalderi un apmeklēt izstādi „Lidojums”, kas  Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma no 12. marta līdz 19. aprīlim.
Ieva Jaundaldere ir romantiska un maiga jauna sieviete, kuras zīmējumos, keramikā un tekstilā redzama no vecvecvectēva, kādreizējā muzeja darbinieka un ievērojamā ornitologa,  Kārļa Griguļa pārmantotā putnu un dabas mīlestība. Ievas ikdiena, diemžēl, paiet cīnoties par savu veselību un līdzekļu vākšanu tās saglabāšanai, viņai noteikta diagnoze – 1. pakāpes cukura diabēts – un nepieciešama speciāla cukura līmeni asinīs mēroša ierīce Freestyle Libre 2 un medikamenti. Aicinām atbalstīt mākslinieci un apmeklēt izstādi „Lidojums”, tajā gūtie ieņēmumi tiks ziedoti mākslinieces veselības stiprināšanai. Izstādes laikā būs iespējams pasūtīt Ievas zīmējumus un keramikas izstrādājumus, kā arī iegādāties nelielus suvenīrus un ziedot līdzekļus viņas atbalstam.
Ieva sapņo par dalību mākslas festivālos, vēlas ilustrēt grāmatas un patiesu prieku viņai sagādā darbs ar cilvēkiem, tādēļ Ieva bieži būs sastopama izstādē un sestdienās radoši darbosies kopā ar apmeklētājiem.
  • 14. martā plkst. 11.00, 13.00 un 15.00 aicinām uz telpisku papīra putnu veidošanas meistarklasi, tās laikā tiks veidoti dažādas grūtības pakāpes darbi un meistarklase būs piemērota kā bērniem, tā pieaugušajiem interesentiem.
  • 21. martā plkst. 11.00, 13.00 un 15.00 aicinām piedalīties eksperimentālās zīmēšanas meistarklasē, kur māksliniece piedāvās apgūt  gleznošanu ar īpašām 3D formātā drukātām zīmēšanas ierīcēm.
  • 28. martā laikā no 11.00 līdz 16.00, ģimenes dienas „Mīmikrijas meistares ziedmušas” ietvaros, Ieva par ziedojumiem zīmēs apmeklētāju portretus un putnus.
No 12. marta Latvijas Dabas muzejā atkal būs pieejama viena no apmeklētāju iemīļotākajām ekspozīcijām – „Latvijas putni”. Ekspozīcijā pēc rekonstrukcijas papildināta ar interaktīvu izziņas materiālu, tajā būs skatāmas gandrīz 300 Latvijas putnu sugas. Eksponēti gan jaunākos laikos iegūti, gan vēsturisku kolekciju putnu izbāžņi, tai skaitā arī kādreizējā muzeja darbinieka un ornitologa Kārļa Griguļa ievāktie eksemplāri. Atjaunoto ekspozīciju palīdzējusi iekārtot ornitologa mazmazmazmeita Ieva Jaundāldere. 

Atjaunotās ekspozīcijas un izstādes atklāšana notiks 12. martā plkst. 16.00 Latvijas Dabas muzeja 1. stāva izstāžu zālē.
https://www.dabasmuzejs.gov.lv/lv/aktualitates/labdaribas-izstade-lidojums

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru