otrdiena, 2011. gada 29. novembris

Decembris.2011.

 4.decembrī - ģeoloģijas doktores Ievas Upenieces  stāstījums "Ceļojums pa ASV Rietumu krasta nacionālajiem parkiem". Neskartā, mežonīgā, tuksnešainā, brīvā Amerikas daba, augstākie koki pasaulē, satraucošas tikšanās. Zinātniece, aizrautīga ceļotāja, fotogrāfe, gide un lektore Ieva Upeniece, kura pērn priecēja ar stāstījumu par Turciju - "Ceļojums gar četrām jūrām" ,nu dalīsies šovasar gūtajā pieredzē. Lekciju papildina bagātīgs attēlu krājums.
„Braucām ar džipu, gulējām galvenokārt mašīnā, kempingu teritorijā. Vispār vairāk kā forši, tikos vēl ar lāceni un lācēniem (pa gabalu) uz tūristu takas Sekvoju nacionālajā parkā. Labi, ka rokā bija sagatavots fotoaparāts, citādi laikam būtu nobijusies.”

/ I. Upeniece/

Ģeoloģijas doktore Ieva Upeniece stāsta par ASV Rietumu krasta Nacionālajiem parkiem.

Ģeoloģijas doktore Ieva Upeniece.

Pārakmeņotas koksnes gabaliņš.11. decembrī prasmīga rokdarbniece un rokdarbiem veltītu grāmatu autore Iveta Kļaviņa vadīs Ziemassvētku darbnīcu !

Mani sauc Iveta Kļaviņa un rokdarbi ir mans hobijs. Man ļoti patīk adīt un tamborēt, es ar prieku sekoju līdzi jauniem un netradicionāliem rokdarbu veidiem. Viens no tādiem jaunumiem man bija gaisīgo rotu izgatavošana, kuru apguvu pašmācības ceļā. Esmu uzrakstījusi un izdevusi apgādā Zvaigzne ABC grāmatiņu par šo tēmu - "Gaisīgās pērlīšu rotas". Šajā tehnikā ir iespējas izmantot ne tikai jaunus izejmateriālus, bet arī apnikušas, no modes izgājušas vai saplīsušas krelles, dažāda lieluma un materiāla pērlītes. Bez pērlītēm vēl vajadzīga ļoti tieva makšķeraukla vai pērļošanas aukla, smalka adatiņa pērļu vēršanai, rupja tamboradata un – darbs var sākties!
Aicinu interesentus uz radošo darbnīcu, kur varēsiet iemācīties izgatavot rotu sev vai Ziemassvētku dāvanu draudzenei. Pieteikties un par materiāliem nodarbībai interesēties varat, rakstot uz e-pastu janak40@inbox.lv "

/ I.Kļaviņa /

Iveta Kļaviņa. "Gaisīgās pērlīšu rotas", Zvaigzne ABC.

Ivetas Ķļaviņas darinātā rota no stikla pērlītēm un gliemežnīcu gabaliņiem atsauc atmiņā mītu par Venēras piedzimšanu.
Rotu meistare Iveta Kļaviņa ( centrā) sniedz padomus par gaisīgo rotu darināšanas gaitu.

Darbs kreļļu darbnīcā ir aizraujošs un radošs, taču prasa uzmanību, pacietību un pirkstu veiklību.18.decembrī  - Ziemassvētki „Gaismas Dārzā”.  Tuvojas gada tumšākais brīdis, kurš veltīts gaišākajām domām. Domāsim katrs savu gaišo un visi kopīgi pašu gaišāko, lai Saulītei un mums visiem vieglāks ceļš cauri Ziemai uz Pavasari. Ziemas Saulgriežus svētīsim ar  latviešu tautas tradīciju glabātājām, dziesmu un rotaļu zinātājām  - folkloras kopu „Vilcenes” no Rīgas.
Folkloras kopu "Vilcenes"un "Vilki" dalībnieku viesošanās "Gaismas Dārzā"

Čigāniņi ir klāt! Mājai svētība atnesta! Čigāniņi, čigāniņi,
Totari,to!
Vienu vietu, vienu vietu,
Totari, to!


Tu, kaziņa, pati zini,
Kāds vilciņam mundieriņš.
Īsi, strupi kamzolīši,
Pazolēti zābaciņ'.


Danco, lāci, danco, lāci,
Saiminiece aizmaksās:
Pieci šķinķi kaķa gaļas,
Trīs kukuļi grūstas maiz's.Čigāns man iemācīja
Savu lielu amatiņ.
Zirgus zagt, ļaudis krāpt,
Pa krūmiem diedelēt.


Nāve , nāve nāc jel drīz,
Ņem tos vecos puišus līdz.
Vecie puiši guļ uz krāsns,
Gaida kad tā nāve nāks.


Kas tā tāda diža sēta
Aiz kalniņa lejiņā.
Tai sētai treji vārti,
Visi treji sudraboti.
Pa vieniem Dievs ienāca,
Pa otriem mīļā Māra.
Pa trešiem Saule brauca,
Div' dzelteni kumeliņ'.


Ieeja – ziedojums.

Radīsim Gaismu Kopā.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru