otrdiena, 2012. gada 18. decembris

Janvāris. 2013.Kā aizvien, ikviens ir mīļi gaidīts Zinību biedrībā ”Gaismas Dārzs”.  Tiekamies divas reizes mēnesī. Pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar Kultūras namu „Lielvārde”, un ar Lielvārdes Novada domes atbalstu. Pasākumu sākums 15.00.
Mūsu viesi ir Latvijas gaišākie un zinošākie cilvēki.

20. janvāra viesis būs rakstnieks un ceļotājs Pēteris Strubergs ar stāstījumu „Austrālija. Tasmānija. Jaunzēlande.” Pēteris Strubergs ir aizrautīgs ceļotājs, brīnišķīgs stāstnieks, cittautu kultūras pētnieks. Stāstījumu papildinās ceļojumu laika uzņemtie fotoattēli un pārvestās piemiņas lietas. Apceļotas 80 valstis, uzrakstītas 6 grāmatas. „Gaismas Dārzā” rakstnieks viesojās 2012. februārī ar „Dienvidamerikas odiseju”, un ielūgts pēc atkārtota klausītāju lūguma. 

Ceļotājs un rakstnieks Pēteris Strubergs ar ceļojumu stāstu par Austrāliju.

Austrālijas suvenīri - ceļotāji pie aborigēniem...


....pie Sidnejas Operas ...

... kopā ar dingo.

Rakstnieks un ceļotājs Pēteris Strubergs kopā ar mu no "Gaismas Dārza" klausītāju loka.

Katrs , kurš tikko dzirdējis Pētera Struberga aizraujošo stāstījumu , jūtas kā bijis Austrālijā.


Pētera Struberga grāmata "Sapņu zeme Austrālija". Lasiet un piedzīvojiet.

27.janvārī – paredzēta īpaša un neparasta reize. Gaidām lielus un mazus dejot gribētājus, pieaugušos un bērnus, jauniešus un seniorus, deju kolektīvu dalībniekus un tos, kuri dejos pirmo reizi. Dejosim no prieka un ar prieku, jo „Gaismas Dārza” ciemiņš būs Ernests Spīčs dejas skolotājs un pētnieks ar tēmu „ Dejas raksti Lielvārdes jostā”.
Ernests Spīčs dejas pamatus apguvis pie Harija Sūnas, Audionas Līventāles, Viano Homesa de Fonsea Herardo, Alfrēda Spuras. Lasījis lekciju kursus par deju vairākās augstskolās Latvijā, Lietuvā un Zviedrijā. Vairāku apbalvotu deju autors, kuras izpildītas deju svētkos Latvijā, Lietuvā un ASV. Izveidojis un 20 gadus vadījis Latvijā pirmo deju folkloras kopu Dandari. Ar kolēģiem Latvijas Universitātē izveidojis un 24 gadus vadījis valsts folkloras izglītības programmu „Pulkā eimu, pulkā teku”. Tagad nodarbojas ar tradicionālās kultūras pētniecību un vada Latvijas folkloras izrāžu aģentūru. Lielvārdē pirmo reizi viesojies ar Dandariem pirms vairāk kā 30 gadiem.
Izdejosim jostu rakstus kopā!
Līdzi jāņem dejas kurpes un jostas!
Ieeja – 1Ls.

Svētu rītu saule lēca 
                                                               Sarkanā kociņā.

 
Tautas tradīciju kopa „Austras Koks” turpina pulcēties ceturtdienās 18.00, Kultūras namā „Lielvārde”. Līdzdalība – ziedojums. (Iepriekšēja saziņa pa tālruni 26448664 )


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru