pirmdiena, 2014. gada 31. marts

"Gaismas Dārzs". Aprīlis. 2014.Pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar Kultūras namu „Lielvārde” un saņem Lielvārdes Novada domes atbalstu. Tiekamies divas reizes mēnesī, svētdienās 15.00. – 17.00 . Mūsu viesi ir Latvijas gaišākie un zinošākie cilvēki.

 6.aprīlī - Jumpravas Folkloras kopa „Liepu laipa” ( vadītāja Vita Talla) ar notikumu „Danču klubs”. Atgādinu, ka pirmā Danču pēcpusdiena Lielvārdes vēsturē notika š. g. 12.janvārī. Turpinām! Tiks mācīti tradicionālie danči. Dancot varēs ikviens, jo dančus protošie ar prieku uzlūgs neprotošos un viegli iemācīs deju soļus. Lūdzu, ņemiet līdzi deju kurpes, līksmību un draugus.
Izdejosim Gaismu Kopā! 

13. aprīlī  viesis būs filosofijas doktors, LU filozofijas un vēstures fakultātes profesors Igors Šuvajevs ar tēmu „Mīti un bēgšana no prāta”.
Tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kas ir šodienas mīts. Varbūt tās ir sazvērestības teorijas, uztraukumi par kārtējo pastardienu, lielais sports ... vai kādas citas domas, kuras cirkulē sabiedrībā , neļaujot domāt pašiem. Kas tad īsti notiek?

Profesors „Gaismas Dārzā” viesosies jau piekto reizi. Pērn bijām klāt intriģējošā lekcijā „Brīvība un atbildības ētika”. Tajā bija gan par latviešu izdomāšanu, gan bēgšanu no brīvības un vēstures.
 2012. aprīlī klausījāmies lekciju „Sieviešu būšanas nebūšanas”, kura uzjundīja diskusiju garu klausītājās, 2011. gadā tika risināta tēma „Izdomātā un faktiskā nabadzība”. Bet vēl senāk klausījāmies lekciju „Mūsdienu biopolitika. Mūsdienu indivīds un politikas tehnoloģijas” un . Šīs tikšanās reizes allaž ir bijušas domu rosinošas.
 Igors Šuvajevs māca vērot procesus mūsdienu sabiedrībā, saskatīt likumsakarības un saprast šodienas pasaulē notiekošo.

Ieeja 2 EUR

Ceturtdienās 18.30 - 20.00 Tautas tradīciju kopa „Austras Koks”. Apgūstam latviešu tautas dzīvesziņu, svētku svinēšanu, dziesmas un rotaļas. Iepriekšēja saziņa ( mob.t. 26448664)

Radīsim Gaismu Kopā!
 

2 komentāri:

  1. Bedīga, ar iegipsētu kāju nesanāks apgūt dančus. Bet ceru, ka būs vēl tādas iespējas. Jo pirmā reize bija lieliska :)

    AtbildētDzēst