otrdiena, 2014. gada 4. marts

"Gaismas Dārzs". Marts. 2014.

Pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar Kultūras namu „Lielvārde” un saņem Lielvārdes Novada domes atbalstu. Tiekamies divas reizes mēnesī, svētdienās 15.00. – 17.00

Mūsu viesi ir Latvijas gaišākie un zinošākie cilvēki.16.marta viesis būs rakstnieks un ceļotājs Pēteris Strubergs ar stāstījumu „Ķīna”. Pēteris Strubergs ir aizrautīgs ceļotājs, brīnišķīgs stāstnieks, cittautu kultūras pētnieks. Stāstījumu papildinās ceļojumu laika uzņemtie fotoattēli un pārvestās piemiņas lietas. Apceļotas 80 valstis, uzrakstītas 6 grāmatas. „Gaismas Dārzā” rakstnieks viesojās 2012. februārī ar „Dienvidamerikas odiseju” un 2013. janvārī ar stāstījumu „Austrālija. Tasmānija. Jaunzēlande.”. Rakstnieks ielūgts pēc atkārtota klausītāju lūguma.30. marta viešņa būs LU Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, filozofijas doktore Solveiga Krūmiņa-Koņkova ar lekciju „Jogas kustība Latvijā: vēsture un mūsdienas”. Lektore viesojusies „Gaismas Dārzā” 2010. maijā ar lekciju „Netradicionālā reliģiozitāte mūsdienu Latvijā”. Solveiga Krūmiņa–Koņkova ir grāmatas „Sensus Divinitatis „ ( Dieva sajūta . latīņu val.) autore. Viņas lekcijas līdzīgas neparastam piedzīvojumam, kurš no jauna liek palūkoties uz pasauli kā brīnumu. 


„Pasaule, kurā mēs mītam, nav vienīgi mūsu mājvieta un īpašums. Tā ir mūsu mantojums. Visa iepriekšējā vēsture un kultūra ir mūsos. Visa garīgā bagātība kā balva, kuru mēs esam saņēmuši ar nosacījumu to saudzēt, tālāk veidot un nodot tiem, kas nāks aiz mums. Kā Pāvila 1. Vēstulē korintiešiem teikts : „ Neviens lai nemeklē savu paša , bet citu labumu!"

/ S.Krūmiņa-Koņķova. „Sensus Divinitatis” 2012. LU filozofijas un socioloģijas institūts /Ieeja 2 EURRadīsim Gaismu Kopā!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru