piektdiena, 2015. gada 30. janvāris

"Gaismas Dārzs". Februāris. 2015.


Svētdienās, 15.00 -17.00 , Kultūras namā „Lielvārde” viesojas Latvijas gaišākie un zinošākie cilvēki, lai dalītos savās zinībās un sirds gaismā.

8. februārī mūsu viešņa būs Elīna Zelčāne ar lekciju "Kā atbrīvoties no perfekcionisma slazda?"

 „Daudzi no mums cenšas būt ideāli visās dzīves jomās – ideāli vecāki, ideāli darbinieki, ideāli partneri… Augstā latiņa, kuru sev uzstādām, ļauj sasniegt daudzus mērķus, taču vienlaikus padara dzīvi par nepārtrauktu cīņas lauku. Semināra laikā runāsim par to, kā dzīvot vieglāk, nepazaudējot dzīves kvalitāti un kā caur sevis mīlestību atrast ceļu ārā no perfekcionisma slazda.

Semināra laikā tiks aplūkotas sekojošas tēmas:
1) Kāpēc mēs tiecamies pēc ideāla?
2) Atšķirība starp mērķtiecību un perfekcionismu.
3) Kā bērnības pieredze ietekmē spēju mīlēt un pieņemt sevi.
4) Priekšnosacījumi, lai pagātne netraucētu veidot nākotni.
5) Ceļš no ideālisma uz mīlestību.”

Elīna Zelčāne ir filozofijas maģistre, geštaltterapeite. Beigusi Latvijas Universitāti un Rīgas Geštalta institūtu. Strādājusi žurnālistikas un sabiedrisko attiecību jomā. Pēdējos 6 gadus pievērsusies psihoterapijai, turpinot ceļu no pasaules izzināšanas pie sevis izziņas. Elīna ir lektore Sokrata tautskolā, piedalās psiholoģijas tēmām veltītu publikāciju veidošanā dažādos medijos un sniedz individuālas konsultācijas geštaltterapijā. Vairāk informācijas mājas lapā www.izzinisevi.lv

22.februārī viesosies dārznieks Aivars Lukevics un tekstilmāksliniece un skolotāja Dace Martinsone -Lukevica ar lekciju „Ķīnas un Korejas dārzi un audumu raksti stāstos un bildēs”. Aivars un Dace Lukevici ir kopā dzīvē un ceļojumos. Viņu spilgtais piedzīvojumu stāsts priecējis klausītājus jau daudzviet Latvijā.

Daži no stāsta pieturas punktiem - Yu Yuan Dārzs Šanhajā, Šudzou zīda muzejs, Rīta miera dārzs Korejā, Sočonas rāmija nātru audumi, Dzedžu Seogbudžak bazaltu dārzs , Namhae terases ķiploku audzēšanai un daudz citu brīnišķīgu vietu. 

"Kad 1998. gadā mēs sākām veidot Lido Atpūtas centra Dārzu, vienlaikus meklējām atbildi uz jautājumu, kas ir latviešu dārzs.
Lido dārza stils ir atrakcija. Mācījāmies saprast, ko un kāpēc par pievilcīgu (atraktīvu)  uzskata, piemēram, angļi angļu dārzos, francūži franču dārzos, impresionisti sava laika dārzos...

Ar sajūsmu piedzīvojām dārzu veidošanas jaunos virzienus Eiropas lielajās dārzu paraugizstādēs, mums visiem tik skaidrajā un šķietami nemainīgajā dārzkopības jomā.

Pārsteigti atklājām, ka  viens no Lido dobei ieplānoto augu sarakstiem izrādījās gandrīz vienāds ar vēlākās studijās atrasto 19. gs paklājdobes augu plānu.

Lido Dārza 15. dzimšanas dienā es paskatījos uz to no Rīta Miera zemes – Korejas, meklēdams kopīgo un atšķirīgo Ķīniešu, Japāņu un Korejiešu dārzos.


Tādi korejiešu dārza darbi, kā nātru audumu gatavošana, un tādi izšuvumi, gluži kā Dabas māte skaistiem rakstiem izgrezno Korejas ainavas, ir tālās un vienlaikus šķietami tik tuvās un saprotamās kultūras iezīmes un iedvesmas okeāns man un Dacei viņas tekstila mākslasdarbos un tekstila tehnoloģijas pasniegšanā saviem skolniekiem Rīgas Amatniecības vidusskolā.


‘Dārzs, kur mēness ēna atpūšas’, – tādas vietas, dēļ kurām vērts mērot tālo ceļu, lai justu to telpu un elpu, salīdzinātu ar mūsu dārziem, domām un centieniem, - sēdināja mani pie rūpīgas brauciena plānošanas, tostarp mudinot uzsākt arī korejiešu valodas studijas Latvijas Universitātē.


Daļa stāsta lasāma "Dārzs un Drava" 2014. g. jūnija un jūlija žurnālos, kā arī liepājnieku izdevumā "Kultūras Pulss" 2014. g. aprīlī.


Dārznieku un tekstilnieku iedvesmai gatavotais bilžu, mūzikas, un garšu vēstījums,  izrādījies rosinošs plašā draugu lokā, pamatskolas klasē, studentu auditorijā.

Aicinām arī jūs." ( Aivars Lukevics )
Ieeja 2 EUR   

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru