sestdiena, 2016. gada 8. oktobris

Tautas tradīciju kopa AUSTRAS KOKS aicina jaunus nācējus. Vakarēšana 18. oktobrī, 18.30 .2016.Kā latviešu tradīcijas var ienākt ģimenē?
Atbilde ir vienkārša – kopā mācoties un pēc tam svinot tuvinieku un draugu pulkā!
Tautas tradīciju kopa AUSTRAS KOKS oktobrī uzsāk sesto darbības gadu, izzinot latviešu tautas svētkus, ģimenes godus un tradīcijas.
Pirmajos gados mācījāmies svinēt gadskārtu svētkus: kā līgot un ko darīt Jāņu naktī, kā godināt savus senčus veļu laikā, kāpēc tērpties maskās un kādas dziesmas dziedāt Ziemassvētkos. Ceturtajā gadā iepazināmies ar ģimenes godiem: krustabām, kāzām un bedībām. Bijām gandarīti, kad iegūtās zināšanas noderēja pašu bērniem viņu izšķirošajos dzīves notikumos. Piektajā gadā iepazinām cilvēku savstarpējās attiecības senāk un mūsdienās. Secinājām, ka mūsdienās attiecības kļuvušas seklākas, izzūd sapratne, kas ir derīgs un labs, kas izskaužams. Lūk, kā tas izteikts Lielvārdes dainās:
Labāk vilku es satiku,
Ne dzērāju tēva dēlu;
Vilkam ceļu es pagriezu,
Dzērājam nevarēju.
Nieka ļaudis godu griba,
Kas niekam godu deva?
Ne dubļiem rozes auga,
Ne niekam godu deva.

Šogad lielāku uzmanību veltīsim zīmēm(zīme kā raksts un simbols; zīmes pasakās un sakāmvārdos; zīmes mūsu ikdienā),krāsām (krāsas tērpos, mājā un svētkos, krāsas nozīme) un tautas līdzekļiem ārstēšanā. Un, protams, svinēsim svētkus, dziedāsim, iesim rotaļās un uz pirti, - lai dzīvs tautas gars!

                                                                                                            Gunta Neretniece 

Aicinām pievienoties AUSTRAS KOKA meklētājiem! Pirmā sanākšana  Miķeļdiena     notika  4.oktobrī.
 Vakarēšanas plānotas otrdienās Lielvārdes Amatu centrā,  Kultūras namā LIELVĀRDE.
Jaunus nācējus gaidām 18. oktobrī sākot no 18.30. 
m.t. saziņai 26 448 664.( Sabīne)

Sandra Sabīne Jaundaldere
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru