trešdiena, 2022. gada 13. jūlijs

Tautas tradīciju kopa AUSTRAS KOKS. 2022.

 Tautas tradīciju kopa AUSTRAS KOKS turpina meklēt - izzināt un izdzīvot latviešu tautas tradīcijas, dziedāt, dancot, maskoties un svinēt. To vislabāk darīt pulciņā. Esam kopā kopš 2010. gada, kad pirmo reizi sanācām uz vakarēšanu Zinību biedrībā "Gaismas Dārzs" Lielvārdē. Sākotnēji  AUSTRAS KOKU vadīja Ieva Kušķe, tad - Sandra Sabīne Jaundaldere, un nu jau ilgus gadus - Gunta Neretniece. Sākumā gandrīz visi bijām no Lielvādes un Ķeguma. Pa šiem gadiem esam gan izklīduši, gan papildinājušies. Nācējos ir ogrēnieši, lielvārdieši, rembatieši, salaspilieši, rīdzinieki, jūrmalnieki, saulkrastnieki un pat talsenieki.

Mēs neesam folkloras kopa, kuru kopā satur vēlme pēc skatuviskā un izrādes. Mēs neuzstājamies, bet labprāt ļaujam piedalīties tiem, kuri vēlas mācīties tradicionālo kultūru. Mūsu vadmotīvs ir tiekšanās iepazīt latvisko mantojumu, tradīciju, pagātni un tagadni, senvietas un arī šodienas Latvijas cilvēkus un viņu veikumu. Lai to iepazītu, ik vasaru dodamies ekskursijās. Gada ritumā pulcējamies gadskārtu svētkos un vakarēšanās. Pandēmijas ierobežojumus izdzīvojām vakarējot ZOOM. 

Mums ir milzīgs prieks par katru tikšanos, jo katra no tām "raisa jaunu lapu zināšanu un meklējumu kokā". Lai top jaunas Tautas tradīciju kopas Latvijā. 

Radīsim Gaismu kopā!

Daži mirkļi no 2018-2022. gadiem ar AUSTRAS KOKU.Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru